Zad. 1. „Im więcej tego mam, tym mniej ważę". Kto by to mógł powiedzieć, gdyby umiał mówić?
Zad. 2. Rozwiąż rebus.
Zad. 3. Pan Janusz przyszedł do sklepu, gdzie lustra sprzedają na metry bieżące. Ma 180 cm wzrostu i niewiele miejsca w przedpokoju, a chce się widzieć w lustrze w całości, od stóp do głowy. Jak wysokie lustro powinien kazać przyciąć? Dodajmy, że pan Janusz jest wyjątkowo oszczędny i nie lubi niepotrzebnie wydawać pieniędzy.
W tym miesiącu punkty zdobyli:
- 3 - Bogusz Boliński I LO Kraków, Daria Bumażnik - studentka chemii i toksykologii sądowej na UWr, Filip Derejski I LO Kraków, Weronika Kiniorska SP 65 Wrocław, Krystyna Lisiowska - redaktor z Warszawy, Piotr Mazur - specjalista systemów ERP ze Złotoryi, Andrzej Piasecki - administrator IT z Oleśnicy, Tomasz Smołka I LO Kraków, Emilia Stadnicka I LO Kraków, Tomasz Tomiczek - nauczyciel z Lipowej, Weronika Tracz SP Stare Bogaczowice, Michał Węgrzyn ALO PWr, Igor Wojtun I LO Głogów,
- 2 - Katarzyna Bęben I LO Kraków,
- 1 - Jacek Bagiński - nauczyciel z Krakowa, Krzysztof Danielak - student data science na UE we Wrocławiu, Andrzej Gondek I LO Kraków, Agnieszka Klich - informatyk z Wrocławia, Jagoda Kurosad I LO Kraków.
Zad. 1. Tak może powiedzieć ser szwajcarski o swoich dziurach. Zadanie pochodzi ze zbioru Juliana Tuwima "Cicer cum caule", czyli groch z kapustą.
Zad. 2. pluszowa zabawka (plus z O w A, z A B, w K A)
Zad. 3. Pan Janusz powinien kupić lustro o wysokości 90 cm i zawiesić je tak, aby wysokość górnej krawędzi nad podłogą była równa wysokości jego oczu nad podłogą powiększonej o połowę odległości oczu od czubka głowy. Wynika to z równości kątów padania i odbicia (patrz rysunek).