Interdyscyplinarne


Redaktor działu:
Joanna Polechońska (jpolechonska(at)wp.pl)
nauczycielka w Gimnazjum nr 1 we Wrocławiu


MUMAK (II)

Konkurs adresowany jest do nieformalnych grup uczniów szkół średnich oraz studentów. Nagradzane są w nim scenariusze kreatywnych aktywności edukacyjnych rozwijających kompetencje matematyczne. Zwycięzcy wygrywają nagrody i realizują swój pomysł podczas Festiwalu Matematyki w
Kórniku.


Olimpiada Statystyczna (VIII)

Zawody adresowane są do uczniów szkół średnich. Ich celem jest rozpowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.


Wrocławski Matematyczny Marsz na Orientację (XXI)

To świetna zabawa z matematyką w lesie i miły sposób spędzenia sobotniego przedpołudnia, dlatego co roku przybywa mu uczestników (ostatnio było to 800 osób). Jest to największa popularna impreza na orientację w Polsce. Rozwija umiejętność logicznego myślenia, orientacji w terenie, sprawność ruchową oraz umiejętności współpracy w grupie i szybkiego podejmowania decyzji. 


Matematyka jak malowanie (III)

Konkurs polega na wykonaniu dowolną techniką pracy plastycznej obrazującej zagadnienie matematyczne i dołączeniu opisu przedstawionego zjawiska. Temat konkursu można potraktować w bardzo różny sposób: dosłownie, przedstawiając prawa, zasady, reguły lub prawidłowości matematyczne, albo używając metafor matematycznych, także z przymrużeniem oka, na wesoło.


Z matematyką do rymu (VIII)

Konkurs poetycki adresowany do uczniów wszystkich typów szkół, rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 1-6 SP oraz starsi uczniowie. Polega na zapisaniu mową wiązaną treści zadania matematycznego, twierdzenia, definicji lub rozważań o matematyce. Prace ocenia jury złożone z matematyków i nauczycieli języka polskiego. Swoje głosy oddaje także publiczność (z wagą 0,25).

Powrót na górę strony