Mistrzostwa Polski w Łamigłówkach (XXVII)

Mistrzostwa mają charakter otwarty. Eliminacje odbywają się przez Internet. W ustalonym momencie publikowane są zadania i liczy się czas nadesłania odpowiedzi. Na ogół jest to 15 zadań (o bardzo różnym stopniu trudności) przeznaczonych na 150 minut. Typowymi zadaniami są: algebrafy, hitori, sudoku, kakuro, bitwy morskie, obrazki logiczne i inne. Najlepsi finaliści reprezentują Polskę na Mistrzostwach Świata w kategoriach juniorów i seniorów.


Mistrzostwa Polski w Sudoku (XVIII)

Sudoku jest obecnie jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Od 2006 roku rozgrywane są w tej konkurencji otwarte mistrzostwa Polski organizowane przez Fundację Rozwoju Matematyki Rekreacyjnej SFINKS oraz mistrzostwa świata organizowane przez World Puzzle Federation. Od 2012 roku odbywają się także Mistrzostwa Dolnego Śląska w Sudoku. W ciągu pierwszej dekady MP ośmiokrotnym zwycięzcą zawodów był Jan Mrozowski z Krakowa.


MUMAK (II)

Konkurs adresowany jest do nieformalnych grup uczniów szkół średnich oraz studentów. Nagradzane są w nim scenariusze kreatywnych aktywności edukacyjnych rozwijających kompetencje matematyczne. Zwycięzcy wygrywają nagrody i realizują swój pomysł podczas Festiwalu Matematyki w
Kórniku.


Irańska Olimpiada Geometryczna

Międzynarodowy konkurs zadaniowy z geometrii elementarnej o bardzo wysokim poziomie merytorycznym (porównywalnym z Międzynarodową Olimpiadą Matematyczną), rozgrywany w 73 krajach, w 4 kategoriach wiekowych, adresowany do uczniów klas 6-8 SP, szkół średnich i zawodników dorosłych. Odbywa się od 2014 roku (w Polsce od V edycji w roku 2018, we Wrocławiu od IX edycji w roku 2022).


Olimpiada Statystyczna (VIII)

Zawody adresowane są do uczniów szkół średnich. Ich celem jest rozpowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych.

Powrót na górę strony